Zabiegi na kurze łapki

Zabiegi na kurze łapki

Zmarszczki wokół oczu, czyli tzw. kurze łapki  stanowią utrapienie dla wielu z nas. Nie możemy zatrzymać czasu i zapobiec ich pojawieniu się, jednak możemy w znacznym stopniu opóźnić ich powstawanie. Dobrą wiadomością jest również, że zmarszczki, które już posiadamy możemy również zlikwidować lub znacznie je spłycić.

Jak powstają kurze łapki?
Zmarszczki zlokalizowane w zewnętrznych kącikach oczu nazywane są powszechnie kurzymi łapkami. Ich nazewnictwo wynika z powodu charakterystycznego kształtu, jaki posiadają. Są rozciągnięte promieniście od zewnętrznej strony oczodołów, dlatego przypominają łapki kury. To jedne ze zmarszczek, które tworzą się najszybciej. Wszystko dlatego, że skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Zawiera znikomą ilość tkanki tłuszczowej, dlatego jest bardzo narażona na powstawanie zmarszczek. Tworzą się one w wyniku aktywności mięśni twarzy, podczas wyrażania mimiki. Ich pojawienie się ma również związek z utratą zdolności do produkcji kolagenu, co następuje wraz z wiekiem. U wielu osób kurze łapki są zauważalne już przed trzydziestymi urodzinami. Za ich wcześniejsze pojawienie się mogą odpowiadać geny, niewystarczające nawodnienie, zła dieta i niewłaściwy styl życia.

Jak zwalczyć kurze łapki?
Istnieje wiele metod, które pozwalają pozbyć się lub w znaczny sposób zminimalizować widoczność kurzych łapek. Najlepsze i najtrwalsze efekty zapewnia lifting chirurgiczny. Decyduje się jednak na niego niewielka liczba osób, ponieważ to sposób inwazyjny i wymagający długotrwałej rekonwalescencji. Posiadacze kurzych łapek o wiele chętniej decydują się na zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają osiągnięcie widocznych rezultatów bez długotrwałego wyłączenia z codziennych aktywności. Zabiegiem cieszącym się dużą popularnością jest korekta kurzych łapek z zastosowaniem urządzenia PLASMAGE, które jest generatorem plazmy. Technologia ta pozwala w małoinwazyjny i bezbolesny sposób wygładzić obszar wokół oczu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Maszyny do wypieków

Maszyny do wypieków

Legalny tuning, czyli co możesz zmienić w swoim samochodzie

Legalny tuning, czyli co możesz zmienić w swoim samochodzie

Dlaczego warto pić herbatę?

Dlaczego warto pić herbatę?