Klinika Flebologii Doppler Instytut - badania USG żył

Josepha Conrada 24,
01-922 Warszawa

5/5

Średnia Ocena
na podstawie 3 ocen

5

Atmosfera

5

Wynagrodzenie

5

Czy polecił(a)byś firmę znajomym?

Żylaki to zdeformowane, kręte i wydłużone żyły, które są widoczne gołym okiem lub w trakcie badania USG żył Doppler. Najczęstszą lokalizacją żylaków są kończyny dolne, jednak problem żylaków może również dotyczyć okolic odbytu lub żył przymacicza u kobiet. Na obraz żylaków mogą składać się różne zmiany naczyniowe, tj. pajączki, poszerzone żyły znajdujące się tuż pod skórą i żylaki głównych pni żylnych.

Szacuje się, że prawie 50% polskiej populacji zmaga się z żylakami kończyn dolnych, ze znaczną przewagą kobiet. Żylaki powstają przede wszystkim u osób z uwarunkowaniami genetycznymi, np. nieprawidłowościami zastawek żylnych. Żylaki mogą również pojawić się u osób, których charakter pracy to długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej. Co więcej, wpływ na powstawanie żylaków ma nadwaga i otyłość, przyjmowanie leków hormonalnych, wiek oraz ciąża lub okres menopauzy.

Podstawą leczenia żylaków kończyn dolnych są metody zabiegowe — coraz bardziej odchodzi się od klasycznych metod operacyjnych, wybierając małoinwazyjne techniki, które są efektywne, a zarazem charakteryzują się znikomą bolesnością dla pacjenta. Każda forma żylaków wymaga wykonania badania USG Doppler, które wykonywane jest na każdej wizycie kontrolnej — dzięki niemu można wykluczyć potencjalne choroby mogące powodować żylaki lub potwierdzić jedynie estetyczny charakter zmian. Z wizyty u flebologa na terenie Warszawy można skorzystać w Warszawskim Instytucie Naczyniowym Dopplera znajdującym się przy ul. Josepha Conrada 24. Do placówki można zarejestrować się drogą telefoniczną, mailową oraz online. W Doppler Instytut wizyty można umawiać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00, natomiast w soboty od 9:00 do 14:00, dzięki czemu każdy pacjent może ustalić dogodny dla siebie termin. W skład zespołu lekarzy przyjmujących w Doppler Instytut wchodzą lekarze wszystkich specjalności koniecznych do leczenia patologii naczyniowej, tj. chirurdzy naczyniowi i plastyczni, kardiolodzy, endokrynolodzy, interniści, geriatrzy oraz ginekolodzy.

Czym jest badanie doppler żył ?

 

  • Badanie Dopplera, znane również jako ultrasonografia Dopplera, jest procedurą diagnostyczną wykorzystującą fale dźwiękowe do oceny przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Technika ta oparta jest na efekcie Dopplera, który opisuje zmianę częstotliwości fali dźwiękowej, gdy źródło dźwięku porusza się w stosunku do obserwatora.
  • Podczas badania Dopplera lekarz używa specjalnego urządzenia, zwanego sondą ultrasonograficzną, która emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości w kierunku badanego obszaru ciała. Fale dźwiękowe przechodzą przez tkanki i odbijają się od poruszającej się krwi. Następnie sonda odbiera odbite fale dźwiękowe i przekształca je w obrazy na monitorze.
  • Badanie Dopplera pozwala na ocenę wielu aspektów przepływu krwi, takich jak prędkość, kierunek i charakter. Jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu i monitorowaniu chorób naczyniowych, takich jak żylaki, zakrzepica żył, zatorowość, niedrożność tętnic czy zastoinowa niewydolność żylna.
  • W przypadku badania Dopplera żył, lekarz może ocenić przepływ krwi, wykryć ewentualne zwężenia, rozszerzenia czy przeszkody, a także zidentyfikować obecność zakrzepów krwi. Badanie Dopplera tętnic umożliwia ocenę przepływu krwi przez tętnice, pomagając w diagnozowaniu zwężenia naczyń, miażdżycy czy niedokrwistości.
  • Badanie Dopplera jest nieinwazyjne, bezpieczne i niepowodujące bólu. Jest powszechnie stosowane w dziedzinach medycyny, takich jak kardiologia, flebologia, chirurgia naczyniowa, położnictwo i ginekologia. Wyniki badania Dopplera dostarczają cennych informacji diagnostycznych, umożliwiając lekarzowi dokładniejszą ocenę stanu naczyń krwionośnych i podejmowanie odpowiednich decyzji terapeutycznych.

 

 

Klinika Flebologii Doppler Instytut - badania USG żył (3)

Anna

2020-10-27 13:30:19

Adres IP:

*.*.*.84

Szczerze poleciłabym tę klinikę moim znajomym. Zasługuje na pochwałę. Diagnoza i leczenie bardzo dobre.

ocena

5
Barbara

2020-10-27 12:32:16

Adres IP:

*.*.*.54

Diagnostyka i leczenie żylaków bardzo profesjonalnie. Miłe podejście do pacjenta i atmosfera.

ocena

5
Urszula

2020-04-27 14:33:33

Adres IP:

*.*.*.24

Efekty leczenia w Doppler Instytut są niesamowite. Bardzo polecam!

ocena

5

Inne firmy

DR PARDA Warszawa

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Coloseum Catering

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
F.H.U. Becconet Krzysztof Andrzej Kozioł

Krzywoustego 52/11a
70-317 Szczecin

Średnia Ocena

3/5

Losowe komentarze

Poszukujesz zatrudnienia i ciekawi Cię oferta firmy Smoq Firma Uslugowa? Czy może już byłeś zatrudniony w niej? Warto podzielić się...

Smoq Firma Uslugowa - Komentarz

Średnia Ocena

Oceń pracodawcę
jako pierwszy

Poszukujesz zatrudnienia i ciekawi Cię oferta pracodawcy Tecza Sala Bankietowa Henryka Znyk? Czy może już pracowałeś w niej? Warto...

Tecza Sala Bankietowa Henryka Znyk - Komentarz

Średnia Ocena

Oceń pracodawcę
jako pierwszy

Szukasz zatrudnienia i interesuje Cię oferta firmy Solecki Piotr Tlumacz Przysiegly Jezyka Niemieckiego? Czy może już byłeś zatrudniony w...

Solecki Piotr Tlumacz Przysiegly Jezyka Niemieckiego - Komentarz

Średnia Ocena

Oceń pracodawcę
jako pierwszy

Najnowsze firmy w bazie

Krystal Pitre

31 Scarcroft Road
Tr4 2ln Porthtowan

Średnia Ocena

Oceń pracodawcę
jako pierwszy
Cerplast - producent Big Bag

Robotnicza 50
39 – 100 Ropczyce

Średnia Ocena

Oceń pracodawcę
jako pierwszy
Żel do pielęgnacji błon śluzowych jamy ustnej AFTIDENT®

Przemysłowa 9
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

Oceń pracodawcę
jako pierwszy

Artykuły

Jak wykorzystać ulgi podatkowe i zwolnienia dla przedsiębiorstw?

Jak wykorzystać ulgi podatkowe i zwolnienia dla przedsiębiorstw?

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?

Prawne aspekty zatrudniania pracowników: Umowy o pracę a umowy cywilnoprawne

Prawne aspekty zatrudniania pracowników: Umowy o pracę a umowy cywilnoprawne