Smart Kid Belt krytykowany przez sprzedawców fotelików

Smart Kid Belt krytykowany przez sprzedawców fotelików

Od pewnego czasu innowacyjne urządzenie Smart Kid Belt jest dostępne w sprzedaży i spotkało się dużym zainteresowaniem. Zwrócili na nie uwagę przede wszystkim eksperci, którzy docenili doskonałe wyniki, jakie urządzenie osiąga w testach zderzeniowych, a także uniwersalność. W Internecie można jednak napotkać na nieprzychylne opinie na temat urządzenia. Ich autorami są... sprzedawcy fotelików. Czy obawiają się oni, że Smart Smart Kid Belt może stać się na tyle silnym konkurentem, że ich zyski znacznie spadną?

Smart Kid Belt kontra sprzedawcy fotelików
Atak sprzedawców fotelików jest z ich strony manipulacją, która ma zniechęć rodziców do zakupu tańszego rozwiązania. W wielu krajach urządzenie spotkało się z dużą aprobatą. Dla przykładu, w Japonii, adapterem bardzo zainteresował się sektor „share cars”, czyli samochodów wypożyczanych na minuty. Smart Kid Beltmógłby rozwiązać również problemy podczas podróży taksówkami czy samochodami wynajętymi w wypożyczalni. Rodzice nie zawsze mogą liczyć na możliwość zamówienia pojazdu, który będzie wyposażony w fotelik. Jeśli nawet się tu uda, to fotelik często jest w opłakanym stanie, a podróż bez niego może narażać dziecko na duże zagrożenia. Smart Kid Belt pasuje do wszystkich pojazdów wyposażonych w trzypunktowe pasy, a do tego jest mały i lekki, dzięki czemu bez trudu można go zabrać ze sobą.

Co z bezpieczeństwem?
Sprzedawcy fotelików atakują adapter, twierdząc że nie jest w stanie zapewnić dziecku odpowiedniego bezpieczeństwa podczas podróży. Testy mówią jednak zupełnie co innego. Dowodem na bezpieczeństwo urządzenia są przede wszystkim testy przeprowadzone na podstawie regulaminów ECE 4404 i FMVSS 213. Wyniki wskazują, że adapter Smart Kid Belt uzyskuje najmniejsze przeciążenia w porównaniu do podstawek i fotelików. Pozwala to zmniejszyć ryzyko obrażeń w trakcie zderzenia. Na stronie fundacji Jestem Potrzebny możemy znaleźć również analizę wyników testów, przeprowadzonych przez niezależną instytucję badawczą. Podczas testów zmierzono kryteria biomechaniczne, które mówią o tym, jak prawdopodobny jest uraz głowy, szyi jamy brzusznej i innych partii ciała. Okazuje się, że przy tak szczegółowych badaniach nie wszystkie testowane urządzenia spełniają normy. Smart Kid Belt uzyskał natomiast w większości przypadków najlepszy wynik. To stanowi najlepszy dowód na to, że opinie sprzedawców są sprzeczne z faktami. 

Opinie (4)

Zosia

2020-03-07 06:59:55

Adres IP:

*.*.*.12

Pani Julito ja także dosyć późno i całkiem przypadkiem zażyłam tej informacji, na początku strasznie się zaniepokoiłam bo w końcu to o nasz największy skarb jakim są dzieci się rozchodzi, jednak dokonałam dogłębnej i samodzielnej analizy no i wyszło na to nie dam się nabrać na takie insynuację. Żeby nie być gołosłowną napiszę tak, przejechaliśmy po europie lekko ponad 4 tyś. km podróżując z dwójką dziećmi uzbrojeni w Smart Kid Belt właśnie, doświadczyliśmy na drodze mnóstwo przeróżnych sytuacji jednak nigdy nie zauważyłam niczego w związku z użytkowaniem adaptera co mogło by wywołać u mnie niepokój.
Piotrek Pan

2020-03-03 23:19:00

Adres IP:

*.*.*.30

Julita. Na pytanie czy możesz spać spokojnie ciężko będzie uzyskać jednoznaczną i satysfakcjonującą odpowiedź. Ja osobiście nie mam żadnych wątpliwości i dla swojego dziecka używam taki właśnie adapter. Jak sama po sobie widzisz, dopóki nie pojawiła się taka informacja pewnie nawet przez myśl by Ci nie przeszło zastanawiać się nad bezpieczeństwem SKB. Zrób jak czujesz. Dla mnie to internetowy zamęt.
Julita

2020-03-01 09:59:03

Adres IP:

*.*.*.91

Czyli co, mogę spać spokojnie ? Pytam bo używamy takich adapterów dla dwójki dzieci już drugi rok ale jakoś dopiero teraz doszła do mnie informacja o tej nagonce (nie wiem jak to nazwać) na Smart Kid Belt . W zasadzie to jakoś przez ten czas kiedy je używamy nigdy nie zauważyłam nic co mogło by mnie zaniepokoić, dzieciaki też jakoś specjalnie nigdy nie narzekały ale ciekawska jestem to pytam ;). Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Wojciechowski

2020-02-21 19:17:05

Adres IP:

*.*.*.57

Brawo sprzedawcy, pragnę zauważyć że co nie które gorszej klasy foteliki nie mają tylu atestów. Dla Nas to jeszcze nie czas na korzystanie z takiego urządzenia bo dzieci za małe ale w przyszłości kto wie. Przeciwwskazań nie widzę. Zastanawia mnie jednak jedno przyglądając się tej sytuacji, czy spotkał się ktoś może z podobnym atakiem ze strony sprzedawców za granicą ?

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Lampy fotowoltaiczne

Lampy fotowoltaiczne

Jak wyciągnąć stronę z filtra Google?

Jak wyciągnąć stronę z filtra Google?

Rodzaje białka — które wybrać?

Rodzaje białka — które wybrać?