Jaki kupić toner do drukarki laserowej?

Jaki kupić toner do drukarki laserowej?

Wybór danej drukarki laserowej to kwestia przedkładająca się na wybór dedykowanego jej tonera. Przed zakupem urządzenia drukującego zawsze warto dowiedzieć się, jakie materiały eksploatacyjne ono obsługuje i ile one kosztują. Drukarki nie stanowią bowiem jednorazowego wydatku, a płaci się również za wykonywanie wydruków. O ile papier do większości sprzętów jest jednakowy, to sprawa o wiele bardziej się komplikuje w przypadku tonerów do drukarek laserowych. Ich zakup absolutnie nie powinien być przypadkowy. Jaki toner do drukarki laserowej? - w niniejszym artykule udzielamy odpowiedzi na to pytanie.

Jak sprawdzić, jaki toner do naszej drukarki?

Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom bardzo prosta. Wystarczy odnaleźć instrukcję obsługi i sprawdzić, jaki typ tonerów do drukarki laserowej nasze urządzenie może obsługiwać. Są one oznaczone w formie ciągu znaków składających się z wielkich liter oraz cyfr. Na wszystkich opakowaniach tonerów powinny się one znajdywać, dzięki czemu łatwo ustalić, czy pasują do posiadanej przez nas drukarki laserowej. Może się zdarzyć, że ktoś z Was nie znajdzie instrukcji obsługi drukarki lub zwyczajnie woli oszczędzić sobie tych wysiłków. Tak naprawdę kwestia ta jest możliwa do wyszukania w Internecie. Wystarczy znać producenta i model danego urządzenia, a wyszukiwarka Google pomoże znaleźć odpowiedź na nurtujące Was pytanie. Jeśli już wiecie, jaki typ tonera wchodzi w rachubę, możecie przejść do pozostałych parametrów materiałów eksploatacyjnych: ich ceny, wydajności oraz potrzebnych Wam kolorów.

Toner oryginalny czy toner zamienny?

Oryginalne tonery do drukarek laserowych są często dużo droższe od zamienników tonerów DMD Tonery, dlatego też sporo właścicieli drukarek laserowych rozważa drugą możliwość. Wokół niej obrosło sporo mitów, które częściowo są słuszne, ponieważ wszystko zależy od konkretnego produktu. Zdarza się, że nieuczciwi producenci rzeczywiście proponują niskiej jakości i mało wydajne tańsze zamienniki, lecz nie zawsze kwestia ta tak wygląda. W asortymencie sklepu DMD Tonery znajdują się choćby wysokiej jakości tonery zamienne w konkurencyjnych cenach, które pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów. Miejcie jednak na uwadze fakt, że w przypadku nie każdego urządzenia drukującego istnieje możliwość korzystania z tonerów zamiennych. Znaczy - można się na to zdecydować, ale kwestia ta może skutkować utratą praw wynikających z umowy gwarancyjnej. Obie opcje mają więc swoje plusy i minusy, a najlepsze rozwiązanie to te dostosowane do indywidualnych oczekiwań użytkowników drukarek laserowych. Dla jednych najważniejsze będzie maksymalne bezpieczeństwo sprzętu i całkowita pewność co do wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych, a dla innych korzystniejsza będzie dużo niższa cena wykonywanych wydruków.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie są prawa i obowiązki małżonków?

Jakie są prawa i obowiązki małżonków?

Obsługa prawna i podatkowa biznesu - dlaczego warto?

Obsługa prawna i podatkowa biznesu - dlaczego warto?

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?