Jak dbać o piec cukierniczy?

Jak dbać o piec cukierniczy?

Piece cukiernicze różnią się między sobą nie tylko wymiarami i rozmiarami blach piekarniczych, ale również mocą pieczenia. Piece cukiernicze, wbrew pozorom, są urządzeniami niezwykle uniwersalnymi, które swoje działania opierają na wprowadzaniu do komory pieca suchego, a także wilgotnego powietrza, które następnie się ze sobą miesza i jest rozprowadzane po całej przestrzeni urządzenia. Praca pieca cukierniczego jest dokładne zaprogramowana, dzięki specjalnym panelom sterującym, dzięki czemu możliwa jest odpowiednia regulacja jego temperatury w zależności od wypiekanych deserów, np. ciast, biszkoptów czy słonych przekąskach. Obsługa pieca cukierniczego jest niezwykle intuicyjna, co pozwoli go obsługiwać nawet osobom, które nie są zaznajomione z urządzeniem. Jak dbać o piec cukierniczy, aby służył nam przez lata użytkowania?

Codzienne czyszczenie pieca cukierniczego

W przypadku pieców cukierniczych niezwykle ważne jest regularne dbanie o zachowanie odpowiedniej czystości, jak również ich odpowiednia konserwacja. Pamiętaj, że zanim zabierzesz się za czyszczenie urządzenia, które przez cały dzień pracowało, poczekaj, aż zostanie całkowicie schłodzone — dopiero w tym przypadku możesz zabrać się za jego czyszczenie. Do czyszczenia pieca cukierniczego najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie letniej wody i płynu oraz miękkiej szmatki — w taki sposób możliwe jest kompleksowe wyczyszczenie pieca.

Moduł czyszczący taśmę marki Hasborg

Piec tunelowy-konwekcyjny od producenta maszyn Hasborg jest wysokiej jakości urządzeniem, które powstało na podstawie nowoczesnego systemu i rozwiązań technicznych, dzięki czemu korzystanie z pieca związane jest z niskim zużyciem gazu oraz energii elektrycznej przy jednoczesnym otrzymaniu wysokiej jakości produktu końcowego. Zaletą pieca od marki Hasborg jest wbudowany moduł czyszczący taśmę, dzięki czemu mamy pewność, że żadne pozostałości po wypiekach nie zaczną się przypalać czy nie zostaną one przeniesione na kolejny wypiek.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Kiedy mamy do czynienia ze stalkingiem?

Kiedy mamy do czynienia ze stalkingiem?

Dlaczego warto mieć profesjonalny sklep internetowy?

Dlaczego warto mieć profesjonalny sklep internetowy?

Jak drukować oszczędniej?

Jak drukować oszczędniej?