Czy lepiej zakupić, czy wynajmować nieruchomość dla firmy?

Czy lepiej zakupić, czy wynajmować nieruchomość dla firmy?

Lokalizacja biura dla firmy zależy przede wszystkim od przedsiębiorcy — jedni lepiej czują się z faktem wynajmowania nieruchomości, a inni wolą mieć nieruchomość na własność. Szczególnie każdy początkujący biznesmen powinien liczyć się z tym, że czeka go mnóstwo bieżących wydatków związanych z utrzymaniem oraz rozwojem firmy. Dlatego nie zawsze już na początku działalności możliwy jest zakup nieruchomości. Z drugiej strony, warto zainwestować w zakup biura, ponieważ koszty jego wynajmu w przeliczeniu mogą znacznie przewyższać koszty zakupu.

Atutem posiadania własnego biura jest możliwość swobodnego jego użytkowania, natomiast w przypadku wynajmu lokalu nad przedsiębiorcą może wisieć fatum wypowiedzenia umowy najmu. Kupno biura wydaje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem, szczególnie biuro położone w atrakcyjnej lokalizacji na pewno nie straci na wartości i stanie się dobrą lokatą kapitału. Oczywiście ostateczna decyzja związana z kupnem lub wynajmem nieruchomości powinna być rozpatrzona według indywidualnej sytuacji finansowej przedsiębiorcy, a także perspektyw rozwoju firmy.

Przedsiębiorcom, którzy chcą skorzystać z pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnych https://www.pfr-podkarpackie.pl/aktualnosci/pozyczka-hipoteczna-na-co-moge-przeznaczyc-srodki.html, polecana jest pożyczka hipoteczna przyznawana przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju. Z oferty PFR mogą skorzystać przedsiębiorcy z sektora MŚP, czyli mikro-, mali oraz średni, którzy prowadzą swoją działalność na terenie województwa podkarpackiego i mają tutaj zarejestrowaną siedzibę firmy lub jej oddział. Pożyczka hipoteczna dla firm znana jest również jako pożyczka na zakup nieruchomości na terenie województwa podkarpackiego.
Co można sfinansować ze wspomnianej pożyczki? Przede wszystkim możliwe jest zakupienie biura, lokali użytkowych i lokali usługowych, a także magazynów i całych budynków, np. hoteli, galerii handlowych czy budynków firmowych. kwota pożyczki hipotecznej wynosi od 500 tysięcy do nawet 1 mln złotych z okresem karencji do 6 miesięcy. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pożyczki, a także zastanawiasz się jak złożyć wniosek i z niej skorzystać koniecznie warto skorzystać z dorad ekspertów Podkarpackiego Funduszu Rozwoju.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Szorowarka do zadań specjalnych — jakie parametry powinna posiadać?

Szorowarka do zadań specjalnych — jakie parametry powinna posiadać?

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?