Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

Przewożenie dzieci w samochodzie stanowi duże wyzwanie dla rodziców, którzy chcieliby jak najlepiej zabezpieczyć swoje pociechy przed zagrożeniami. Obecnie jednak nie tylko foteliki są rozwiązaniem, które można stosować, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Alternatywą w przypadku większych dzieci, w wieku od 5 do 12 lat i o wadze 15 do 36 kg jest adapter do pasów bezpieczeństwa o nazwie Smart Kid Belt. Urządzenie to zapewnia odpowiednie ułożenie odcinka pasa biodrowego oraz płynne dopasowanie fragmentu obojczykowego zgodnie z aktualnym wzrostem dziecka. Dzięki prostemu sposobowi montażu możemy w kilka chwil zapiąć malucha w samochodzie. 

Smart Kid Belt zostało wynalezione przez Polaków i obecne dostępne jest w sprzedaży w 130 krajach na całym świecie. Urządzenie zostało skonstruowane przez osoby działające w branży od 20 lat. Autorzy Smart Kid Belt nie kwestionują bezpieczeństwa fotelików samochodowych, lecz proponują adapter jako alternatywny środek. W wielu sytuacjach wykorzystanie fotelika samochodowego jest niemożliwe bądź trudno dostępne. Przede wszystkim dość problematyczną dla wielu rodziców sytuacją jest trójka dzieci o wzroście niższym niż wymagane przepisami prawa 150 cm, które są granicą do której dziecko musi być przewożone w urządzeniu podtrzymującym. Kanapa samochodu posiada jednak tylko dwa miejsca, w których można zamontować fotelik. Oznacza to, że trzecie dziecko musi być przewożone pośrodku, przypięte jedynie standardowymi pasami bezpieczeństwa. Do tej pory wielu rodziców nie było usatysfakcjonowanych z takiej sytuacji i drżało w obawie o bezpieczeństwo swoich pociech. Dzięki adapterowi Smart Kid Belt cała rodzina może podróżować bez żadnych utrudnień. 

Wielu rodzicom sen z powiek spędza również podróż taksówką, autokarem czy innym samochodem, w którym nie ma właściwego fotelika. Tutaj Smart Kid Belt również może okazać się nieocenione. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i wadze 120 gram można bez najmniejszego problemu zabrać je wszędzie ze sobą wrzucając do torebki. Pozwoli to na bycie przygotowanym w nieoczekiwanych sytuacjach i odpowiednie zabezpieczenie dziecka. 
Z adapteru Smart Kid Belt mogą korzystać również dorośli. Wiele osób o niższym wzroście ma problem z pasami bezpieczeństwa, które leżą nieprawidłowo. Urządzenie jest więc świetnym rozwiązaniem nie tylko dla dzieci, ale dla każdego, kto go potrzebuje, aby zwiększyć bezpieczeństwo, nawet jeśli przepisy tego nie wymagają. 

Opinie (2)

Marek

2020-02-01 15:09:58

Adres IP:

*.*.*.96

Absolutnie wszystko się zgadza z tym adapterem. Jedynie czego nie chciałbym testować na własnej skórze to bezpieczeństwa tego cacka, w które oczywiście z pełnym przekonaniem wierze.
Ola

2019-01-15 19:47:06

Adres IP:

*.*.*.61

Doskonałe urządzenie.

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zastosowanie płyty klejonej

Zastosowanie płyty klejonej

Obsługa prawna i podatkowa biznesu - dlaczego warto?

Obsługa prawna i podatkowa biznesu - dlaczego warto?

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?

Jakie są obowiązki pracodawcy wobec pracowników?