Zastosowanie płyty klejonej

Zastosowanie płyty klejonej

Płyta klejona to produkt, który jest wykonywany przez producenta kantówki okiennej Richd.Anders. W procesie produkcji wykorzystywane jest drewno w klasie oraz jakości zamówionej przez indywidualnego klienta, np. lite lub wczepiane. W procesie klejenia stosowany jest wodoodporny klej DIN EN 204 D4 lub innych według otrzymanych wytycznych. Produkowane płyty mogą zostać wyprodukowane z drewna certyfikowanego FSC®.

Płyty klejone dostępne są w różnorodnych wykończeniach, dlatego można wybierać pomiędzy: płytami meblowymi, płytami budowlanymi oraz płytami stolarskimi. Dzięki możliwości modyfikowania procesów produkcji można dobrać płyty klejone do właściwie każdego zastosowania.
Z oferty producenta Richd.Anders może skorzystać zarówno amator majsterkowania, jak i profesjonalny producent, którzy ma możliwość wykorzystania płyty klejonej w meblarstwie oraz budownictwie. 
Klejonka, bo pod taką nazwą można również znaleźć płyty klejone to rodzaj płyty, który stosowany jest w meblarstwie. Ponadto jest to rodzaj kantówki i krawędziaki o różnych przekorach, które są produkowane z drewna klejonego warstwowo na grubość — najczęściej stosuje się je w budownictwie oraz stolarce budowlanej.
Drewno przygotowane pod płyty klejone może być klejone na szerokości lub na długości i szerokości. Mnogość połączeń klejowych sprawia, że płyta jest niezwykle wytrzymała i odporna na zmiany wilgotności, co sprawia, że jest trwalsza od zwykłej płyty. Płyty klejone są wyrobami całkowicie naturalnymi, które charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi oraz estetycznymi. Klejonka wykorzystana w produkcji blatów jest gwarancją, że blat nie będzie się wyginał czy pękał.
Natomiast schody wykonane z płyty klejonej nie tylko nie będą trzeszczeć pod stopami, ale również z upływem lat zachowają swój pierwotny kształt.

Wspomniane elementy oprócz zastosowań domowych i wewnętrznych, są wykorzystywane w produkcji meblarskiej, np. nóg do stołów. Uzyskany materiał można oklejać okleinami, laminatem lub toczyć w celu uzyskania ozdobnych profili.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Profesjonalny maszyny sprzątające Linea - wózki hotelowe

Pogwizdów Nowy 662 k.Rzeszowa
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5
Agencja NeoVinci - edukacja medyczna

Puławska 14
02-512 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Włoskie meble

Włoskie meble

Zabiegi na kurze łapki

Zabiegi na kurze łapki

Dlaczego warto mieć profesjonalny sklep internetowy?

Dlaczego warto mieć profesjonalny sklep internetowy?