Strój kobiety w sądzie, czyli w co się ubrać na rozprawę?

Strój kobiety w sądzie, czyli w co się ubrać na rozprawę?

Nie od dzisiaj znane jest stwierdzenie, że jak Cię widzą, tak Cię piszą, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego stroju, wybierając się na rozprawę do sądu. Niezwykle ważne w dobraniu stroju są okoliczności, w jakich przychodzimy występować, np. w charakterze świadka, uczestnika wydarzenia, oskarżonego, a może oskarżającego. Oczywiście kluczowe znacznie w każdym z tych przypadków będzie miało nasze wystąpienie, jednakże formalny i klasyczny strój może je perfekcyjnie dopełnić. Nienaganne ubranie wpłynie na budowie naszego dobrego wizerunku - osoba, która prezentuje się schludnie, sprawia wrażenie uczciwej, a więc wzbudza zaufanie i szanuje powagę sądu.

Czego się wystrzegać?
Ubierają się na rozprawę sądową, należy unikać za długich oraz za krótkich spódnic, a także głębokich dekoltów czy odkrytych ramion. Niewskazany jest mocny makijaż, krzykliwa kolorystyka, bujne i fantazyjne fryzury, a nawet zbyt duża ilość biżuterii. Chociaż w sezonie letnim kuszące jest ubranie bluzki na ramiączka i przetartych jeansów, to jednak należy pamiętać, że sąd nie jest miejscem towarzyskich spotkań i w takiej stylizacji nie wypada nam się pokazać. Warto zrezygnować również z koszulek typu T-shirt z nadrukami, a także z luźnych koszulek czy swetrów. Sąd może nieprzychylnie patrzeć na zbyt długie paznokcie o wielokolorowych odcieniach. W przypadku butów nie należy zakładać japonek, klapek i sandałów, lecz wybrać pełne buty. Przeczytaj więcej tutaj

Jakie ubranie wybrać na salę sądową?
Jeżeli koniecznie chcemy pójść do sądu w jeansach, zaleca się wybór jeansów w ciemnej kolorystyce o klasycznym fasonie. W przypadku góry najlepszym rozwiązaniem jest wybór klasycznej białej lub granatowej koszuli - w tym przypadku dobrze sprawdzą się również odcienie pastelowe. W sezonie zimowym na koszulę możemy zarzucić żakiet, marynarkę lub sweterek. Jeżeli decydujemy się na spódnicę, koniecznie powinna się ona kończyć delikatnie przed kolanem - zrezygnuj ze spódnicy maxi oraz mini. A w przypadku sukienki, warto zadbać o to, aby zakrywała nam ramiona lub po prostu wystarczy narzucić na nią żakiet. W przypadku obuwia najczęstszym wyborem są buty na obcasie, jednakże nie większym niż 9 cm z zakrytymi palcami i piętami. Również makijaż i fryzura powinny być eleganckim uzupełnieniem stroju.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wyprodukować pierniki?

Jak wyprodukować pierniki?

Zastosowanie płyty klejonej

Zastosowanie płyty klejonej

Legalny tuning, czyli co możesz zmienić w swoim samochodzie

Legalny tuning, czyli co możesz zmienić w swoim samochodzie