Leczenie otyłości na Podkarpaciu

Leczenie otyłości na Podkarpaciu

Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA oferuje kompleksową opiekę specjalistów w zakresie leczenia otyłości. Specjalnie opracowany program odchudzania przeznaczony jest dla dorosłych pacjentów, którzy chcą schudnąć jednak do tej pory im się do nie udawało albo nie znaleźli skutecznego sposobu na trwałe pozbycie się zbędnych kilogramów. W naszym centrum zajmujemy się także zachowawczym leczeniem otyłości u dzieci i młodzieży. PRO-FAMILIA znajduje się również w gronie ośrodków stosujących chirurgiczne metody leczenia otyłości. Do zabiegów kwalifikuje pacjentów głównie wysoki wskaźnik masy ciała (BMI). 

Otyłość jest problemem, który obecnie dotyka dużą część społeczeństwa. Nadwaga powoduje nie tylko pogorszenie samopoczucia i niską samoocenę, ale też przyczynia się do wielu chorób. Nagromadzenie dodatkowych kilogramów wpływa w dużej mierze na schorzenia układu ruchu, a także wysokie ciśnienie tętnicze czy podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Czynniki te mogą w rezultacie prowadzić do chorób przewlekłych. Narażeni są na nie niestety nie tylko dorośli, ale też dzieci i młodzież. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe i brak aktywności fizycznej powodują, że dzieci borykają się z problemami zdrowotnymi już w młodym wieku i często wkraczają wraz z nimi w dorosłe życia. 

Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA leczy w sposób kompleksowy otyłość u dorosłych i u dzieci. Nad przebiegiem odchudzania czuwają specjaliści – lekarze, dietetycy, psychologowie oraz trenerzy personalni. Dla każdego pacjenta przygotowywana jest indywidualna dieta oraz trening dopasowany do jego możliwości. Dodatkowo spotkania z psychologiem dostarczają motywacji i wspierają w dążeniu do celu. Pacjent otrzymuje również wskazówki na temat zdrowego stylu życia, aby w przyszłości mógł rozsądnie decydować o swojej codziennej diecie. Bezpieczne odchudzanie w naszym ośrodku polega na systematycznej kontroli stanu zdrowia. Odpowiednie badania pozwalają określić dalszy kierunek leczenia, które przyniesie zadowalające rezultaty. 

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie lub e-mailowo kontaktując się z naszymi koordynatorami lub na stronie http://www.rzeszow.pro-familia.pl/podkarpackie-centrum-leczenia-otylosci1/ .

Opinie (0)

Zobacz firmy

Agencja NeoVinci - edukacja medyczna

Puławska 14
02-512 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Italia Style - Biurowe fotele konferencyjne

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Rodzaje białka — które wybrać?

Rodzaje białka — które wybrać?

Maszyny do wypieków

Maszyny do wypieków

Jak drukować oszczędniej?

Jak drukować oszczędniej?