Lampy fotowoltaiczne

Lampy fotowoltaiczne

Lampy fotowoltaiczne mogą zastąpić tradycyjne oświetlenie zasilane z sieci wszędzie tam, gdzie doprowadzenie elektryczności jest problematyczne lub całkowicie nieopłacalne. Wyposażone w diody LED i zestaw automatyki do pracy bateryjnej mogą być umieszczane na parkingach, przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, placach zabaw oraz deptakach. Lampy fotowoltaiczne są znakomitym rozwiązaniem na obniżenie kosztów związanych z zużyciem energii w obiektach publicznych, handlowych i przemysłowych oraz miastach zmieniających się według idei Smart City.

Dzięki modułom fotowoltaicznym lampa działa autonomicznie, a po wyczerpaniu baterii może przełączyć się na zewnętrzne zasilanie 230 V. Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim stabilną konstrukcją, odporną na warunki atmosferyczne, oraz nowoczesnym designem. Konserwację lamp fotowoltaicznych ułatwia funkcja samoodśnieżania.

Fotowoltaiczne lampy znane są z tego, że spełniają funkcje ozdobne w przestrzeniach ogrodowych i tarasowych. Jednakże oprócz wspomnianych aspektów estetycznych mogą stanowić główne źródło oświetlenia naszych domów, podjazdów czy garażu. Ogniwo fotowoltaiczne w ciągu dnia ogrzewane jest przez promienie słoneczne skierowane na panel solarny. Wspomniane ogniwo służy do bezpośredniej konwersji energii słonecznej na energię elektryczną. Następnie cała energia magazynowana jest w pojemnych akumulatorach, czekając na wykorzystanie.

Główną zaletą lamp fotowoltaicznych jest zarówno ich energooszczędność, jak i możliwość instalacji w miejscach znajdujących się z dala od infrastruktury sieci energetycznej. To autonomiczne źródła energii, dzięki czemu montaż nie wymaga prowadzenia konsultacji z zakładami energetycznymi oraz konieczności przyłączania źródła do sieci lokalnej. Lampy zaczynają swoją pracę zaraz po ich zainstalowaniu — dzięki wbudowanemu akumulatorowi mogą funkcjonować bez promieniowania słonecznego nawet do kilku dni.

Prezentowany przez ML System produkt charakteryzuje się przede wszystkim szeroką gamą zastosowań — jednakże należy pamiętać, że ich montaż wymaga dostępu do odkrytego terenu. Lampy cechują się długą żywotnością oraz stosunkowo szybkim zwrotem ze stworzonej inwestycji. Lampy tego typu są elementem przyjaznym dla środowiska naturalnego — ekologicznym źródłem światła. Cechą wartą wspomnienia jest brak większych kosztów utrzymania oraz łatwy i szybki proces instalacji, jak również bezpieczeństwo eksploatacji.

Lampy fotowoltaiczne wyposażone są w diody LED oraz zestaw automatyki do pracy bateryjnej. Lampy mogą być wykorzystane do oświetlenia: parkingów, alejek, placów zabaw, deptaków, przejść dla pieszych czy skrzyżowań i rond ulicznych, jak również wszystkich obiektów użyteczności publicznej. Konfiguracje systemu mogą być dostosowane do konkretnych wymogów klienta, projektu oraz warunków pogodowych, które są częste w danym środowisku.

Opinie (1)

Nikodem

2019-03-28 12:08:23

Adres IP:

*.*.*.107

Lampy solarne LED coraz częściej zastępują klasyczne instalacje oświetlenia ulicznego czy ogrodowego. Główną zaletą lamp solarnych LED jest zarówno ich energooszczędność, jak i możliwość instalacji w miejscach z dala od infrastruktury sieci energetycznej oraz w miejscach, w których nieopłacalne jest jej doprowadzenie. Takie oświetlenie oferuję nam firma ML System, która świadczy bardzo profesjonalne usługi z zakresu fotowoltaiki. Jest to bardzo sumienna i rzetelna firma. Zlecenie wykonała bardzo dobrze, a lampy świetnie się sprawują i prezentują. Polecam

Zobacz firmy

Italia Style - Biurowe fotele konferencyjne

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
DR PARDA Warszawa

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
MesoLogic Systems Preparaty do mezoterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zabiegi na kurze łapki

Zabiegi na kurze łapki

Maszyny do wypieków

Maszyny do wypieków

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika