Jakie są najczęstsze problemy z drukarkami i jak im zaradzić?

Jakie są najczęstsze problemy z drukarkami i jak im zaradzić?

Drukarki Rzeszów niezwykle często odmawiają nam posłuszeństwa, szczególnie jeżeli zbyt często lub zbyt rzadko z nich korzystamy. Przyczyn problemów z drukarkami może być mnóstwo, jednakże najczęstsze problemy są dość proste w samodzielnym rozwiązaniu. Jakie są najczęstsze problemy z drukarkami i jak im efektywnie zaradzić?

1) Wstrzymana praca drukarki
Jednym z częstszych problemów, który uniemożliwia nam wydrukowanie dokumentu, jest wstrzymanie drukowania — w takiej sytuacji dokumenty ustawiają się w kolejkę do wydrukowania, a ikona drukarki wyświetla się w sposób prawidłowy, jednak przy próbie wydrukowania dokumentu nic się nie dzieje. Jeżeli odznaczymy opcję "wstrzymaj drukowanie", cały proces drukowania ustawionych w kolejkę dokumentów powinien być wznowiony.

2) Problem z papierem
Kolejnym problemem, który może doprowadzić do tego, że drukarka nie będzie nam chciała wydrukować dokumentów, może być ułożenie papieru — nieraz może się zdarzyć, że będzie on niedopchnięty lub krzywo ułożony w podajniku, co sprawi, że podczas próby drukowania do niego nie dojdzie. Dlatego, jeżeli Twoja drukarka nie drukuje, upewnij się, że papier jest odpowiednio ułożony w podajniku i wyrównany, a także, że znajduje się tam jego odpowiednia ilość.

3) Stan tuszu
Problemem niedrukującej drukarki może również okazać się brak tuszu — brak kolorowego tuszu może zablokować możliwość drukowania nawet z wykorzystaniem tuszu czarnego, dlatego pamiętaj, aby regularnie uzupełniać tusze i nie doprowadzić do ich zaschnięcia.

4) Za głośne i za wolne drukowanie
Zbyt wolne drukowanie, któremu towarzyszą nietypowe dźwięki, powinny Cię zaniepokoić, ponieważ przyczyną takiego stanu rzeczy może okazać się wadliwy toner Rzeszów lub źle dobrany toner — w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie próba wymiany tonera. Nie należy ignorować takiego stanu rzeczy, ponieważ ciągłe drukowanie może doprowadzić do poważniejszych awarii. Zalecane jest również dokładne wyczyszczenie drukarki.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Zamienniki tonerów DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar eko-wypoczynek

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Marketing internetowy - jak prowadzić skuteczną kampanię?

Marketing internetowy - jak prowadzić skuteczną kampanię?

Rodzaje białka — które wybrać?

Rodzaje białka — które wybrać?

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika